June 9, 2012

sõnadest, tähtedest ja mustast ainest, kui nii

Olen siia kirjutamise koha pealt laisaks läinud. Teile lohutuseks (võib-olla?) võin öelda, et muidu ma ikka kirjutan. In fact küsiti mult festivali ajal kirjutamise kohta rohkem kui kunagi varem. Mulle ei meeldi eriti vastata. Tavaliselt. Vahel meeldib ka. Minu suhe väljaöeldud sõnadega on kubisev ebausukudest (mis nad teiste jaoks oleksid, mitte mulle, mind you), sõnastatud ja sõnastamata enesekehtestatud kitsendustest ja igasugustest mõtetest ja tagamõtetest, mida ei saa teistele seletada (ja ma ei usu, et peaks, kui just selleteemaline jututuju ei tule) ja mis sellele ja teistele sellelaadsetele küsimusele vastamise keerukaks sõnadevõrgu kudumiseks teevad. Ja siis lähen ma hoogu ja tahan rääkida sellest, mida ma kirjutan ja kuidas ja nii ja lõpuks lõpetan soos.

Aga siiski tunnen soovi/vajadust/midagi ka siia kirjutada. Kuigi blogisse kirjutamine on nagu hüüe musta auku: ei tea, kes seda loeb või kas keegi loeb (kuigi vaatamise statistika näitab, et KEEGi siin käib. Peale minu. Ja loodetavasti ka mu sugulaste. 3. juunil näiteks näitab statistika, et blogi on vaadatud 52 korda. Ma ei tea isegi, mida see tähendab, eriti kuna keegi pole juba ligi pool aastat kommenteerinud. Mitte, et te, kujuteldavad inimesed teisel pool musta auku, seda tegema peaksite. Ma tahan rohkem kirjutada (asju, mida märkmikusse ei viitsi ja taha kirjutada. Ja ikkagi teatavale avalikkusele) kui tagasisidet saada, kuigi noh uhkus eeldab, et keegi võiks ka lugeda. Ja ikka tahaks teatavaid avastusi ja muljeid maailma paisata.

Mõlgutan ka mõtteid eraldi raamatublogi loomisest. Aga seda tahaks kellegagi mitme peale pidada. Kuigi ma loen üksi ka palju, oleks nii lahedam.

Kui keegi on juhtunud mu loetud raamatute nimekirja kiikama (mis on rohkem eputamise laadi, nii et ma üldse mitte ei oota, et keegi seda vaataks. See lihtsalt on :D. Teatav eneserõõmustamise koht.), siis praegu loen Hiina ja Jaapani kirjandust, k.a luulet. Seda, mist kodust leidsin. Aga kuna neid järjest lugeda läheb juba tüütuks, võtan nüüd läbisegi kõike jälle. Seniloetud Jaapani ja Hiina kirjandusest on kõik peale Banana Yoshimoto lühiromaanide ja Haruki Murakami ja teataval määral "Master of go" (kuigi ka seda oli teatav katsumus lugeda) olnud üpris raskesti loetavad ikka mingil määral elust eemaldunud teosed, mis jätavad peale lugemist veidra järelmaigu. Ja luule ka. Aga neid kõiki on alles vähe loetud, eks ta õnne asi ole, mis kätte satub. Pooleli on üldse "Anna (mina) Anna" ja Mal Peeti "Tamar", mille peangi vist traagilisuse pärast osaliselt pooleli jätma, aga ära ka ei raatsi panna, süda ütleb, et tuleb veel lugeda. Aga praegu loen hoopis muid, need kaks ootavad oma aega. Üldse on mul selline asi praegu, et ma loen ainult kodust leitud raamatuid. Sest neid jagub siingi kauaks kauaks ja igav nendega küll ei hakka. Raamatukogu ajaks kõik veel keerulisemaks.

Ilma koolita on nii palju aega, aga ma muudkui jooksen siia-sinna ja ajan asju. Päriselt sai kool (igasugune mõtegi sellest) läbi alles eelmisel kolmapäeval. Nüüd ajan asju eesootavaks reisiks. Ja saab juba õues istumas käia. Ja teen üle tüki aja uut kunsti-käsitööprojekti.

Ja tore on!
Ja varsti kavatsen ka oma eksiili murda ja jälle inimesi näha. Peale reisi siis.
Siis algabki juba jaanipäev ja valged ööd, mida ma veel polegi saanud täies pikkuses nautida, alustavad tagasikäiku.

Kui ma vahepeal ei kirjuta, olen ära. Jällenägemiseni, tumeaine!



PS. Mulle meeldis see ekspressi intervjuu igavusest. Soovitan.

No comments:

Post a Comment